Jesteś tutaj

Czy nafta leczy cz.1.

Kategoria: 

NAFTA DESTYLOWANA „Petroleum D-5”
Wyjątkowe, skuteczne i wszechstronne działanie nafty na zdrowie człowieka znane jest od wieków. Na krótko, leki współczesnej chemii wyparły z aptek zioła i preparaty dane ludzkości przez naturę. Obecnie obserwujemy uzasadniony „powrót do natury”.
Nafta to naturalny lek, który leczy choroby wywodzące się z krwi.
Petroleum D-5 działa szczególnie na wegetatywny układ nerwowy, skórę, nieżyty (katary) błon śluzowych, układu pokarmowego oddechowego, również głębokie działanie nowotworach. W odpowiednich przypadkach prowadzi do pełnego sukcesu. Petroleum jest ważnym lekiem antypsorycznym: zaleca się przy chorobach chronicznych występujących na przemian z innymi chorobami wewnętrznymi.
Jest stosowany przy objawach stanów chorobowych:
Głowy – zawroty i nudności przy pochylaniu, w czasie jazdy środkami lokomocji, przy patrzeniu w górę, wzmożone bóle podczas kaszlu.
Oczy – zapalenie spojówek, powiek woreczków łzowych, podwójne widzenie, migotania, nadżerki na woreczku łzowym.
Uszy – zapalenie, obrzmienie przewodów słuchowych, zaczerwienienie w uszach i za uszami połączone i intensywnym świądem. Dzwonienie w uszach.
Nos – katar atroficzny z wrzodami i wydzieliną śluzowo-ropną.
Żołądek – nadkwaśność żołądka. Zgaga. Wzdęcia. Występowanie silnej awersji do tłustego jedzenia. Biegunka wyłącznie w czasie dnia. Uczucia lotności i ucisku w dołku sercowym. Niestrawność. Skłonność do wymiotów z bólem żołądka i uczuciem zimna w dolnej części brzucha. Gorączka tyfusowa z lekkim delirium.
Układ oddechowy – Chrypa. Suchy kaszel i ciężkość w klatce piersiowej, najgorszy w chłodnym powietrzu i przy burzliwej pogodzie.
Serce – omdlenia z pobudzeniem, gorącem i palpitacją. Sensacja zimna.
Plecy – ból szyi – sztywność. Słabość w lędźwiach. Ból kości ogonowej.
Kończyny – chroniczne napięcie mięśni. Usztywnione kolana. Trzaskanie w stawach. Nogi obrzmiałe, ale także w zimie.
Choroby skóry – swędzenia w nocy. Odleżyny. Opryszczenia. Ropiejące zadrapania. Egzema i łuszczenie się naskórka. Wykwity i strupy na głowie. Wypadanie włosów.
Petroleum D-5 zalecany jest przy stanach gorączkowych, gdy zimno następuje po spoceniu się. Przepływ gorąca, szczególnie na twarzy i głowie najmocniej występuje w nocy. Przy leczeniu prostaty i chorób nerek, przy bólach w cewce moczowej.

U kobiet. łagodzi okres miesiączkowania (pulsowanie w głowie), bolesne i nadmierne białe upławy oraz nudności i wymioty ciężarnych. Reguluje cykle miesiączkowania, usuwa swędzenie i mączny nalot na brodawkach sutkowych. Łagodzi okres przekwitania.

Stosowanie dla zwierząt i ptactwa – w chorobach dróg moczowych w skutek porażonego osłabienia szyjki pęcherza. Przy porażeniu stawów krzyża. Przy chudnięciu zwierząt (robaki), przewlekłych biegunach bydła i kurcząt, chorobach kończyn i układu trawiennego kurcząt, na przekrwione opuchnięcia i porażenia źrebiąt.
Opracowanie na podstawie:
- Fellenberg – Zieler – „Homoopathische Arzneinittellehre”
Karl F. Hong Vorlag Heidelberg – 1968
- Dr William Boerike – “Pocket Manual of Homeopathic Materia Medical” B. Jain Publisher – New Delhi D.0016 Reprint – 1976
- “Hommopatchisches Repeutorium” Deutsche Homeopathies – Inion Karsruche 1989